top of page

O HODOWLI MUZURU*PL

Ze względu na moją alergię przez długi czas nie myśleliśmy nawet o posiadaniu kota, chociaż nasz syn marzył o „zwierzątku do przytulania”. Okazało się jednak, że jest rasa kotów, która nie wywołuje u mnie alergii - kot syberyjski. I tak w dzień Bożego Narodzenia 2013 r. do naszego domu trafiła Harlet Mały Lampart*PL - nasza pierwsza koteczka syberyjska - czarna szylkretka z białym (f 09). Harlet, zwana w domu Mrunią, z miejsca podbiła nasze serca i sprawiła, że zakochaliśmy się w tej rasie i postanowiliśmy zająć się hodowlą tych wspaniałych kotów.

Ze względu na to, że Mrunia nie była kotką przeznaczoną do hodowli, pierwszą naszą hodowlaną kotką została Fancy Zwycięzca*PL o umaszczeniu czarnym złocistym klasycznie pręgowanym (ny 22), która w dniu 10.04.2015 r. została matką pierwszego miotu w naszej hodowli.

Uczestnicząc w Wystawach Kotów Rasowych naszą szczególną uwagę zwróciło rzadkie u kotów syberyjskich niebieskie złociste umaszczenie (ay) i zdecydowaliśmy się na sprowadzenie do naszej hodowli kotki o takim umaszczeniu. W rezultacie, w połowie 2015 r. przyjechała do nas z Wrocławia Utari Amavi*PL, o umaszczeniu niebieskim złocistym cętkowanym (ay 24), a niedługo po niej - z Ustronia - Dasha z Bram Beskidów*PL, o umaszczeniu niebieskim złocistym klasycznie pręgowanym (ay 22). Pokładamy w nich duże nadzieje hodowlane.  Bardzo dziękujemy hodowcom naszych kotek za okazane nam zaufanie!

 

W listopadzie 2016 r. spełniło się nasze marzenie o niebieskim złocistym kocurze hodowlanym - do naszych kotek dołączył sprowadzony z Włoch kocur - Veselka Casper, o umaszczeniu niebieskim złocistym klasycznie pręgowanym (ay 22). Jesteśmy ogromnie wdzięczni jego hodowczyni za powierzenie nam tego wspaniałego kota! 

W kolejnych latach do naszych kotów dołączyły kotki:

  • SE*Voyakas Aniva Astrakhan - niebieska szylkretka klasycznie pręgowana (g 22) - przyjechała do nas ze Szwecji,

  • Starsiberia B*Malina - czarna złocista klasycznie pręgowana (ny 22) - przyjechała do nas z Rosji,

  • Angelur Fantastic Flower - czarna szylkretka bikolor klasycznie pręgowana (f 03 22) - przyjechała do nas z Rosji,

  • Ochra Zwycięzca*PL - czarna złocista klasycznie pręgowana (ny 22),

  • Jaga Cezaria*PL - niebieska złocista szylkretka klasycznie pręgowana (gy 22),

  • Karuba Muzuru*PL - czarna złocista klasycznie pręgowana (ny 22) - urodzona w naszej hodowli,

  • Pailin Muzuru*PL - niebieska złocista szylkretka klasycznie pręgowana (gy 22) - urodzona w naszej hodowli,

  • Elyara Molaska - czarna szylkretka bikolor klasycznie pręgowana (f 03 22) - przyjechała do nas z Włoch;

 

oraz kocury:

  • Goldenesima Sarro - niebieski złocisty klasycznie pręgowany (ay 22) - przyjechał do nas ze Szwajcarii,

  • Fiorit Muzuru*PL - kremowy klasycznie pręgowany (e 22) - urodzony w naszej hodowli.

Muzuru*PL jest domową hodowlą - nasze koty są członkami naszej rodziny, a kocięta u nas urodzone są bardzo dobrze zsocjalizowane - otaczamy je miłością, poświęcamy im mnóstwo uwagi i rozpieszczamy.

 

Hodowla jest wolna od FeLV (białaczka kotów) i FIV (zespół nabytego niedoboru immunologicznego kotów). Naszym kotom wykonujemy niezbędne badania genetyczne oraz badania echokardiograficzne w kierunku HCM (kardiomiopatia przerostowa serca).

Opiekę weterynaryjną nad naszą hodowlą sprawują lek. wet. Tomasz Kuszewski i lek. wet. Łukasz Wójtowicz (Gabinet Weterynaryjny, ul. Łowicka 7/15, 02-584 Warszawa, tel. 22 844 00 05, tel. kom. 608 577 881).

 

Hodowla Muzuru*PL jest zarejestrowana w Polskim Związku Felinologicznym (PZF) - najstarszym w Polsce klubie hodowców kotów rasowych pod auspicjami World Cat Federation (WCF).

bottom of page